ARMATURA AVK

    

GAZ do gazu

    

KAJAKI kajak

    

Klingeryt

    

ŁOŻYSKA

    

Pneumatyka

    

SPRĘŻYNY

    

Kontakt

    
Szukaj w katalogu:   

Jeden procent dla Bartka 

Przedstawiamy Państwu apel mamy Bartka.

 

 Cieszyn, dnia 18.02.2014r.

 

Szanowni Państwo!

 

Zwracam się z prośbą o przekazanie 1% od podatku dla mojego synka 10-letniego Bartka Hosumbek.

Bartek cierpi na tzw. mózgowe porażenie dziecięce w stopniu głębokim, do którego doszło w wyniku długotrwałego niedotlenienia okołoporodowego.

Pomimo ukończonych 10 lat, Bartek do dziś nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, cierpi na padaczkę i inne schorzenia wynikające z uszkodzenia Jego mózgu.

Wymaga codziennej specjalistycznej rehabilitacji, licznych leków, pieluszek, sprzętu rehabilitacyjnego – potrzeby w coraz mniejszym wymiarze są refundowane przez NFZ.

Pomimo swej znacznej niepełnosprawności ruchowej Bartek jest bardzo pogodnym i kontaktowym dzieckiem.

Moja sytuacja materialna jest trudna, ponieważ jestem samotną mamą, a z powodu opieki nad Bartkiem trudno mi podjąć stałą pracę. Na utrzymaniu poza Bartkiem mam jeszcze jedno dziecko.

 

Bartek ma założone subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, na które możecie Państwo przekazać swój 1% od podatku.

Aby to zrobić wystarczy właściwie wypełnić zeznanie podatkowe za rok 2013 tzw. PIT, a Urząd Skarbowy sam przekaże Wasz 1% na konto Fundacji, która z kolei, jeśli zaznaczycie w odpowiednim miejscu w PIT-ie imię, nazwisko oraz numer subkonta Bartka przeksięguje środki na ww. subkonto mojego synka.

 

Wypełniając PIT w części zatytułowanej: „Wniosek o przekazanie 1% od podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” należy wypełnić rubrykę 131 (PIT-37) w której należy wpisać numer

 

KRS Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: 0000037904

 

Dodatkowo, aby Fundacja mogła przeksięgować Wasz 1% na subkonto Bartka należy wypełnić część J PIT-u zatytułowaną: „Informacje uzupełniające”- gdzie w rubryce 133 zatytułowanej „Cel szczegółowy 1%” należy wpisać numer subkonta Bartka w Fundacji (3090) jego nazwisko i imię, czyli w naszym przypadku:

 

3090 Hosumbek Bartłomiej

 

Wypełnienie tej rubryki jest bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie Wasz 1% nie zostanie przeksięgowany na subkonto Bartka.

 

Identyczne rubryki znajdują się również w pozostałych formularzach PIT: 28, 36, 36L, 38 i 39 tylko numery rubryk umożliwiających przekazanie 1% są inne niż w podanym przeze mnie przykładowo PIT-37.

Jednocześnie pragnę bardzo podziękować wszystkim osobom, które przekazały swój 1% podatku dla Bartka w ubiegłym roku. Dzięki Państwa pomocy udało się ze środków zebranych na subkoncie Bartka w całości sfinansować Jego rehabilitację i leczenie w roku 2013.

Serdecznie dziękuję za zrozumienie i okazaną pomoc.

Monika Mach - mama Bartka Hosumbek

© Copyright 2006 Wszystko i tanio KatalAll rights reserved. Site Map